Ray Service podepsal na Dnech NATO memorandum s americkou firmou Bell.

Česká společnost Ray Service, přední výrobce kabelových svazků a elektromechanických celků, podepsala na mošnovských Dnech NATO další významnou dohodu. Díky ní je možné v České republice vyrábět komponenty pro vrtulníky UH-1Y Venom a AH-1Z Viper vyráběné firmou Bell, které Ministerstvo obrany ČR vybralo pro modernizaci vrtulníkového letectva AČR. Ray Service podpisem memoranda získá nové schopnosti a zároveň se zapojí do celosvětového dodavatelského řetězce významného amerického výrobce letecké techniky.

Firma ze Starého Města u Uherského Hradiště se vypracovala ve významného dodavatele nejen kabeláží do pozemní a letecké techniky, ale prosazuje se také jako dodavatel ucelených řešení. Právě tyto schopnosti a zájem americké strany o spolupráci se špičkovými českými společnostmi na projektu modernizace vrtulníkové flotily České armády vedly k tomu, že si americká společnost Bell vybrala právě Ray Service.

Smlouvu obě strany podepsaly v rámci programu letošních Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky.

Spoluprací s firmou Bell se rozšíří obchodní možnosti společnosti Ray Service, neboť memorandum se nevztahuje pouze na výrobu a dodávky nových vrtulníků pro AČR. Ray Service má potenciál dodávat komponenty i pro další obranné a civilní projekty firmy Bell po celém světě.

„Spolupráce se společností Bell je pro nás velkou příležitostí, neboť jde o jednoho s nejvýznamnějších výrobců letecké techniky s desítky let dlouhou tradicí. Oblast letectví navíc patří z hlediska technologií do průmyslu s nejvyšší přidanou hodnotou a těmi nejvyššími nároky. Memorandum se společností Bell je tak pro nás vyznamenáním ale i závazkem do budoucna a samozřejmě i důležitou referencí,“ uvedl po podpisu smlouvy Jakub Gabriel, ředitel společnosti Ray Service.

Memorandum se společností Bell je v krátké době další významnou události pro Ray Service v oblasti obranných technologií a výroby vojenské techniky.

Na nedávném veletrhu DSEI v Londýně totiž zástupci uherskohradišťské společnosti podepsali smlouvu o spolupráci také s izraelským podnikem Beth-El, která spočívá v přenosu technologií a výroby filtro-ventilačních systémů (EPCS) pro vojenská vozidla do Česka.

Ray Service tak získá nové schopnosti a rozšíří své výrobní portfolio. Zároveň se tím celkově zvýší potenciální schopnosti českého průmyslu podílet se na výrobě a dodávkách nových obrněných pásových vozidel, které v současnosti probíhajícím tendru poptává Ministerstvo obrany ČR pro Armádu České republiky.

I v případě smlouvy s Beth-El však spolupráce není omezena pouze na projekt obrněných vozidel pro českou armádu. (pel)