Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) chce ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce získat nejméně 10 procent hlasů. Do voleb půjde SPD samostatně a jeho volebním lídrem bude předseda SPD Tomio Okamura.
„Abychom měli sílu zákony nejen navrhovat, ale také schvalovat, musíme usilovat nejlépe o dvouciferný výsledek, abychom se stali partnerem pro budoucí vyjednávání o vládní koalici,“ prohlásil na celostátní konferenci SPD předseda hnutí, poslanec Tomio Okamura.
„Jen tak máme šanci dosáhnout na to, aby Sněmovna o našich návrzích vůbec jednala,“ doplnil Okamura.
Parlamentní volby v roce 2017 označil za klíčové.
„Je to poslední moment, kdy můžeme čekat důvěru našich spoluobčanů. Pokud neuspějeme, tak chtěj nechtěj vyroste v České republice jiná alternativa a SPD skončí,“ konstatoval Okamura.
SPD mezi své zásadní programové body zařadilo požadavek na uspořádání referenda o vystoupení ČR z EU.
„Stávající podoba evropské integrace ohrožuje zájmy České republiky a jejích občanů. Říkáme jasné ne multikulturnímu evropskému superstátu. Říkáme jasné ne nelegální imigraci a islamizaci Evropy,“ uvádí se v závěrech konference SPD.
Hnutí tak chce ve spolupráci s vlasteneckými stranami v Evropě prosazovat „nový model evropské spolupráce“. Ten má být založený na respektování suverenity národních států a řešící společné zájmy evropských zemí v oblasti bezpečnosti, ekonomiky a vědy.
Hnutí také výslovně odmítlo „pozitivní diskriminaci a parazitismus nepřizpůsobivých občanů“.
„Musí skončit diktát státu zvýhodňující určité menšiny na úkor běžného občana. Prosazujeme práva lidí, kteří poctivě pracují, zakládají rodiny a mají nárok na důstojnou penzi ve stáří,“ zdůraznilo hnutí v závěrech celostátní konference.
Za svého hlavního politického protivníka označilo SPD „moc nadnárodních korporací a globálních mocenských skupin“.
„Z České republiky ročně odsávají stamiliardy korun. Politika globalistů a těchto korporací je nebezpečím pro svobodu, prosperitu a demokracii v České republice.“
SPD chce podporovat české podniky, podnikatele a živnostníky.
„Nepodporujeme elektronickou evidenci tržeb, která ve svém důsledku nahrává velkým korporacím a likviduje malé regionální podnikání,“ uvedlo SPD.
Okamurovo hnutí plánuje ukončit státní podporu „takzvaných neziskových organizací s politickým programem“ a ukončit tím jejich údajný mocenský vliv.
Prosadit chce také deprivatizaci vodních zdrojů.
„Voda musí patřit lidem v obcích a ne zahraničním korporacím,“ zdůraznilo SPD.
Mezi své hlavní závěry dále zařadilo podporu kandidatury Marine Le Pen v prezidentských volbách ve Francii a kandidatury Norberta Hofera v opakovaném druhém kole prezidentských voleb v Rakousku. (sfr)